Logopedia w naszym przedszkolu – jak to wygląda?

Na moich zajęciach logopedycznych najważniejsze jest to, aby dzieci rozwijały podstawowe funkcje związane z mową, takie jak poprawna praca języka, warg i podniebienia. Zawsze powtarzam rodzicom, że głoska to wisienka na torcie” – zanim zaczniemy wyraźnie mówić, musimy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie narządów mowy.

W swojej pracy szczególnie skupiam się na terapii miofunkcjonalnej, czyli ćwiczeniach, które pomagają dzieciom prawidłowo oddychać, połykać, żuć i pozycjonować język w spoczynku. To kluczowe, aby ich narządy mowy działały prawidłowo.

Każda wada wymowy ma swoją przyczynę, dlatego zanim zaczniemy terapię, zawsze przeprowadzam wywiad z rodzicami o rozwoju dziecka. W zależności od potrzeb, kieruję ich także do innych specjalistów, takich jak laryngolog, fizjoterapeuta, osteopata czy ortodonta. Współpraca z nimi jest niezbędna, aby pomóc dziecku jak najlepiej.

Moje zajęcia to nie tylko praca, ale i dobra zabawa! Kiedy ćwiczymy wymowę, bawimy się w różne gry, co jednocześnie wspiera rozwój motoryczny i koordynację ruchową dziecka. Wszystko to po to, aby nauka była przyjemna i efektywna.

Bardzo ważne są także spotkania z rodzicami – pokazuję, jakie ćwiczenia mogą robić w domu, aby wspólnie osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Regularna praktyka jest kluczem do sukcesu!

Drodzy rodzice, zapraszam do współpracy i do kontaktu!

mgr Alicja Sobiech, neurologopeda, tel: 697 086 878