Fotorelacja z wycieczki Pszczółek do Kozielca.

W dniu 25 maja grupa VI – PSZCZÓŁKI wzięła udział w wycieczce do zagrody edukacyjnej w Kozielcu. Po przywitaniu i zabawach integracyjnych, dzieci poznały i karmiły zwierzęta – mieszkańców  wiejskiej zagrody. Następnie przedszkolaki obejrzały wnętrze chaty wiejskiej sprzed kilkudziesięciu lat. Potem wszystkie wzięły udział w ręcznym praniu na tarach. Ulubionym przez dzieci punktem programu każdej wycieczce jest oczywiście piknik. Dzieci spożywały drugie śniadanie i swoje przekąski. Później odwiedziły chatkę zielarską, gdzie obejrzały i poznały znaczenie różnych roślin leczniczych. Na koniec odwiedziły grządkę na której rosło wiele ziół. Następnie chętne dzieci mogły wydoić krowę (atrapę oczywiście), oraz próbować jak dawniej noszono wodę ze zbiorników wodnych do domów. Wycieczkę zakończyło sadzenie nagietka – popularnej rośliny lecznicze. Przedszkolaki będą mogły to zasadzić w domu lub na przedszkolnej grządce. Pogoda nam dopisała, humory także, więc dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły bezpiecznie do przedszkola.