Minitenis

Mini tenis wprowadza dzieci do fascynującej dyscypliny jaką jest tenis ziemny. Jest to również nowy i ciekawy sposób na aktywne spędzanie czasu dla dziecka. Zajęcia mają postać gier i zabaw, podczas których dzieci uczą się posługiwać rakietą i piłką. W miarę nabywanych umiejętności, młodzi adepci mini tenisa poznają podstawowe uderzenia, tj. forehand i backhand. Sprzęt tenisowy, którym dzieci posługują się podczas zajęć dostosowany jest do ich wieku i wzrostu – niska siatka, miękkie piłki oraz małe i lekkie rakiety.

Mini tenis rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, która jest szczególnie istotna, m.in. przy nauce pisania. Dodatkowo prawidłowe wykonywanie ćwiczeń buduje u dziecka pewność siebie  i poczucie samodzielności. Najważniejszy pozostaje jednak fakt, że dzieci uczą się grać poprzez zabawę.

ZAJĘCIA ODBYWJĄ SIE W ŚRODY – zajęcia przeznaczone dla 5 i 6-latków, grupy 6 – 8 osobowe

Serdecznie zapraszam!

Dominik Bernatowicz